Německý jazyk

23.4. Stále tu nemám zadaný úkol od všech žáků v naší skupině! Jak je to možné??? 
Posouváme se tedy na s. 16  - vaším úkolem nyní bude opět prezentace. Tentokrát si vyberete kteroukoliv ze spolkových zemí Rakouska nebo Německa, případně některý z kantonů Švýcarska. Předpokládám základní údaje jako je hlavní město spolkové země, rozloha, obyvatelstvo, úřední jazyk, vodstvo, pohoří, nejvyšší hora, největší města a jejich zajímavosti (pamětihodnosti, rodáci,...)... Samozřejmě se nemusíte přesně držet tohto návodu! Chtěla jsem tím říct, zajímavě zpracujte informace o spolkové zemi, kterou jste si vybrali.
Výslednou práci mi pošlete do 7.5. opět na můj mail. Děkuji. I. H.
 
 
6.4. Předpokládám, že máte hotovo, a protože to vypadá, že doma budeme ještě pár týdnů, musím vám zadat další práci.
Založte si prosím extra sešit (nebo desky s vloženými papíry) na zadanou práci, až se vrátíme do lavic, zkontroluju si to!
Vzhledem k tomu, že u sebe nemáte 2. díl učebnice, máme krásnou možnost si opakovat:
s. 10 - 12 - dny, číslovky a barvy (stačí ústně)
s. 14/13 - vyber si kteroukoliv osobnost (k níž jsi nedělal referát!!) nebo si zvol jinou, ale známou osobnost z Německa, Rakouska nebo Švýcarska, a vytvoř referát nebo prezentaci (v češtině, ale na úrovni žáka 8. ročníku).
Výslednou práci mi pošli do 20.4. na i.havlova@zsvporici.cz
 
 
23.3. Chápu a rozumím tomu, že je pro vás teď nejdůležitější Čj, M a Aj, ale nemohu dopustit, abyste všechno zapomněli. Doplňte si tedy zatím všechna vynechaná cvičení v pracovním sešitě. Pak se pomalu pustíme dál...
 
 
Milí žáci, prozatím si opakujte slovíčka 1. dílu učebnice.
Já se vám zase brzy ozvu...
I. Havlová